Dovolenka na Slovensku

Príroda

Ak ste milovníkmi prírody, určite ste si všimli, aká nádhera nad nami drží stráž. Máme toľko kopcov, že vôbec nemusíte cestovať ďaleko od svojho bydliska, aby ste sa k nejakým dostali. Možnosti sú skutočne pestré, môžete si zvoliť nenáročnú turistiku, ktorú zvládnu aj deti, alebo poriadnu hrebeňovku. Oku rozhodne ulahodí pohľad na husté lesy, krištáľové plesá či bohato kvitnúce lúky. Hory nie sú jedinou prírodnou atrakciou, máme tu aj veľké množstvo jaskýň, ktoré sú počas letných horúčav ideálnou voľbou. Takýto aktívny relax veľmi prospeje vášmu telu, zlepšíte si kondíciu a nadýchate sa čerstvého horského vzduchu.

hory

Kúpanie

K letným horúčavám neodmysliteľne patrí voda, ktorej tu máme tiež požehnane. Snáď jediné, čo nám „chýba“ je more. Klasické leňošenie a slnenie si ale rovnako vychutnáte pri niektorom z jazier alebo priehrad. Ak nie ste fanúšikom prírodného kúpania, nezúfajte. Máte na výber z množstva kúpalísk aj veľkých aquaparkov, kde sa vybláznite na toboganoch, alebo zrelaxujete v minerálnej vode. V ponuke je samozrejme aj wellness, kde popri oddychu zabudnete na všetky starosti. Ak ale túžite po dobrodružstve, môžete sa vydať na splav niektorej rieky. Dbajte však na bezpečnosť, a určite sa na takúto akciu nevydávajte bez skúsenej osoby a vhodného vybavenia.

město

Kultúra

Ani tá rozhodne nezaostáva, aj v tejto kategórii sa máme čím chváliť. Nejedno mesto sa chváli nádherným námestím, obdivuhodnými budovami či historickými uličkami. Na výber máte z obrovského množstva hradov a zámkov, kde vám milí sprievodcovia porozprávajú zaujímavé fakty z dávnej minulosti.  Opäť nemusíte cestovať ďaleko, pamätihodnosti tu máme na každom kroku, stačí sa len poobzerať vo svojom okolí.
Ubytovanie môžete zvoliť podľa hraníc komfortnej zóny, na výber máte z mnohých horských hotelov, hostelov, chát, turistických ubytovní, alebo kempingov. Doprajte si zmenu, a strávte toto leto na Slovensku. Budete príjemne prekvapení, pretože si ani neuvedomujeme, aký poklad je naša krajina.