Lacné nákupy zo zahraničia nás často ohrozujú

Obchodník konal po americkom federálnom vyšetrovaní zistil, "desiatky" výrobkov na predaj obsahujúce nelegálne úrovne kovov.
 
Jeden výrobok mal až 80-násobok odporúčaného množstva olova v ňom.
 
Spoločnosť tiež zaplatila pokutu vo výške 700 000 USD (600 000 €), ktorá sa použije na policajné produkty určené deťom.

eshop
 
"Ako rodič, keď kupujem výrobky pre moje deti, očakávam, že budú bezpečné," povedal Bob Ferguson, generálny prokurátor štátu Washington, ktorého úrad vykonal vyšetrovanie začiatkom roku 2019.
 
Náhrady zákazníkom
Produkty sondované kanceláriou generálneho prokurátora zahŕňali šperky pre deti, ako aj školské potreby, ako sú puzdrá na ceruzky, batohy, obaly na knihy a obedníky.
 
Mnohé z položiek, ktoré obsahujú vysokú úroveň kovov predstavoval "kreslené postavičky, plyšové exteriéry a svetlé základné farby a boli predávané deťom mladším ako 12 rokov", povedal pán Ferguson vo vyhlásení.
 
Ako súčasť svojej dohody s generálnym prokurátorom, Amazon sa zaviazala zmeniť spôsob, akým zdroje týchto typov výrobkov. V budúcnosti umožní obchodníkom predávať len tovar, ak poskytli certifikáty z testovacích laboratórií, ktoré dokazujú, že sú bezpečné.
 
Tužkové puzdrá, obaly na chrbát a krabice na obed boli zistené, že obsahujú toxické hladiny kovov
Zlepšený testovací režim bude mať vplyv na približne 18 000 predajcov, ktorí používajú Amazon ako predajňu.

košík
 
Generálny prokurátor tiež povedal, aby kontaktoval kupujúcich nebezpečných výrobkov a požiadal ich, aby zlikvidovali položky. To viedlo k tomu, že spoločnosť Amazon vydala viac ako 200 000 USD (157 000 €) v refundáciách zákazníkom, ktorí si kúpili toxický tovar.
Ďalšie ustanovenie dohody vyžaduje, aby v prípade, že vyšetrovatelia generálneho prokurátora nájdu toxické výrobky pri predaji cez Amazon, predajca musí tovar odstrániť do dvoch pracovných dní.