Slabá erekcia a jej príznaky

Medzi najčastejšie poruchy erekcie patrí problém so slabou erekciou. Pod týmto pomenovaním sa myslí nekvalitná alebo neúplná erekcia, nie úplná a celková erektilná dysfunkcia. Znamená to, že penis nie je síce v úplne stoporenom stave, ale určité náznaky tu sú. Niekedy môže byť stav lepší, inokedy horší.

Podľa štatistík trpí slabou erekciou najčastejšie muž v strednom veku, čiže nad 40 rokov. V tejto vekovej kategórii je slabá erekcia rozšírená takmer u každého druhého muža, čo je už pomerne alarmujúce číslo.

Našťastie, problémy so slabou erekciou nie sú neriešiteľné a nemusíte pritom hneď utekať za lekárom. Ja sám mám s nekvalitnou erekciou skúsenosti z minulosti a preto aj na základe nich som sa rozhodol vám s týmto problémom poradiť.

 

žena, erotická

 

Čo je slabá erekcia a aké sú jej príznaky

To, či je erekcia slabá alebo nie, vychádza najmä z poznania správneho fungovania erekcie. Nie všetko, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako slabá erekcia, ňou aj naozaj je. Veľa mužov má totiž v tomto priam až „hypochondrické“ predstavy.

Za problémami s libidom môže stáť aj psychika. Porozprávajte sa so svojim partnerom o tom, kde to u vás v intímnej oblasti najviac tlačí. Vyskúšajte napríklad aj iné sexuálne polohy ako doteraz (môžete sa inšpirovať Kámasútrou napríklad), iný čas dňa alebo aj iné a viac vzrušujúcejšie miesto pre sex (žeby niekde v prírode?). Môžete ho tiež požiadať, aby trávil viac času predohrou. Takisto aj také sexuálne hračky a pomôcky spolu s fantáziou môžu celkom dobre oživiť vašu “umierajúcu” sexuálnu túžbu.

 

oko, oboči

Erekciou sa rozumie úplné stoporenie mužského pohlavného údu. Erekcia je optimálna vtedy, ak muž vie preniknúť do pošvy ženy a zároveň je stav stoporenia bez oslabenia. Slabou erekciou sa myslí naopak stav, kedy nie je možné toto dosiahnuť.

Odlíšiť len podľa pohľadu slabú erekciu od optimálnej je veľmi ťažké, ale v tomto ohľade by som sa spoliehal nielen na svoj pohľad, ale aj názor partnerky. Pokiaľ si nie ste istí, môže byť takýto nezávislý názor veľmi nápomocný. V prípade, ak je už podľa vonkajšieho prejavu zrejmý problém s ochabnutosťou počas erekcie, nie je samozrejme čo riešiť.