Spoveď moderátora sociálnych sietí

Úloha, ktorú urobila, sa stala ešte dôležitejšou, keďže sociálne médiá rozšírili svoj vplyv a užívateľsky generovaný obsah sa stal kľúčovou súčasťou internetu.
 
Spoločnosť Facebook má dnes 7 500 moderátorov obsahu, ktorí pracujú po celom svete 24 hodín denne a pravidelne si prezerajú obrázky a videá obsahujúce znevažovaný obsah, od sexuálneho zneužívania detí až po znásilnenie, vädnutie, mučenie, znásilnenie a vraždu.
 
sociální média

Teraz jeden z nich žaluje sociálnu sieť pre psychickú traumu po sledovaní tisícky hodín toxického a znepokojujúceho obsahu.
 
Selena Scola tvrdí, že firmy Facebook a Pro Unlimited, firma, s ktorou sociálna sieť kontraktovala prácu, nedokázala udržať jej emocionálnu bezpečnosť.
 
Tvrdí, že teraz trpí posttraumatickou stresovou poruchou v dôsledku vecí, ktoré videla on-line.
 
Prípad pravdepodobne zažehne svetlo temného sveta zmiernenia obsahu a nastoľuje otázky, či by ľudia mali robiť tento druh práce na prvom mieste.
 
Sarah Robertsová, odborná asistentka univerzity v Kalifornii, ktorá študovala umiernenosť obsahu za posledných osem rokov, verí, že sociálne siete by mohli byť nápomocné do krízy duševného zdravia.
 
"Neexistujú žiadne verejné štúdie, ktoré by sa zamerali na dlhodobé následky tejto práce," povedala BBC.
 
"Pozeráme sa na veľké množstvo ľudí – a to rastie exponenciálne – a kolektívne by sme sa mali veľmi zaujímať o dlhodobý výsledok.
 
"Neexistuje žiadny dlhodobý podporný plán, ak by títo moderátori obsahu odišli. Očakáva sa, že sa znova rozvinú do štruktúry spoločnosti."

konzultant
 
Pani Bowdenová mala financie predtým, než pracovala na MySpace od roku 2005 do roku 2008, a bola rád, že sa vrátila do svojej predchádzajúcej oblasti, keď sa práca v sociálnej sieti stala pre ňu príliš veľa.
 
"Pozerám sa iba na čísla," povedala minulý rok na konferencii.
 
Často sa však pýta, čo sa stalo v tíme, ktoré pomohlo pri výcviku a dozore späť v prvých dňoch sociálnych sietí.
 
"Čo sa stalo so všetkými týmito ľuďmi, ktorí videli, že sú uprostred noci vyháňané hlavy?" Je dôležité vedieť. "
 
Keď začala pracovať s posunom cintorínov na MySpace, bolo málo usmerňovať, ako to robiť.
 
"Museli sme prísť s pravidlami, sledovať pornografiu a pýtať sa, či je na sebe malý bikini na špagetové popruhy, bola nahota?" Spýtal sa, koľko sex je pre MySpace príliš veľa sexu?
 
"Mali by sme dovoliť, aby niekto odrezal niekoho z hlavy vo videu?" "Nie, ale ak to je karikatúra, je to pre Tom a Jerry v poriadku?"
 
Nijako to nebolo v ceste emocionálnej podpory, aj keď povedala svojmu tímu: "Je to v poriadku, aby ste odišli, je v poriadku plakať.
 
A keď prišiel pozrieť sa na obsah, mala nasledujúcu radu: "Rozostrite oči a potom to naozaj neuvidíte."