Tvoríme z dreva

Prechádzka po lese väčšinu ľudí dokáže nabiť energiou, novou silou a je to priestor, ktorý je ako stvorený na oddych. Keď kráčame medzi stromami a snažíme sa vychutnať si daný moment, môžeme sa započúvať ako nám pod nohami šuští lístie, pukajú popadané vetvičky a pozorný poslucháč si určite všimne aj nádherný spev vtáčikov. V tom spočíva sila lesa. A čo ak by sme si chceli tú energiu a pozitívne vibrácie preniesť aj do nášho príbytku? Dá sa to uskutočniť veľmi jednoducho – výrobkami z dreva! V obchodoch síce existuje množstvo produktov a výrobkov, ktoré si môžeme kúpiť a ktoré sú vyrobené z dreva, ale problém je v tom, že z týchto strojmi vyrobených kusov nábytku či dekorácií nemáme možnosť cítiť to, čo cítime, ak sme v reálnom lese. Myslím si, že ak niečo stvoríme vlastnými rukami a je to vytvorené z prírodného materiálu priamo z lesa, budeme si to vážiť omnoho viac, než keď danú vec kúpime.dřevo.jpg
V tomto článku si teraz predstavíme niekoľko zaujímavých nápadov na výrobu dekorácií, ktorými môžeme oživiť priestor v našom byte a skrášliť interiér.

  1. Drevený rámček na fotografiu zdobený konárikmi z lesa. Keď kráčame lesom, na zemi máme možnosť vidieť veľa popadaných konárikov. A čo tak ich zobrať a niečo z nich vytvoriť? Drevený fotorámček mi napadol ako prvý, keďže sama som si jeden nedávno vytvorila a robí mi radosť každý deň. V lese nemusíte nazbierať iba konáriky, ale taktiež môžete vziať aj spadnuté šišky, žalude alebo iné lesné plody.
  2. Drevený svietnik.Na tento výrobok som si spomenula hneď ako na druhý. Aj to si dokážete vyrobiť za pár minút. Je nenáročný, jednoduchý a hoci je malý, aj on dokáže zmeniť a upraviť celkový vzhľad vašej obývačky, spálne či kuchyne.
  3. Drevené hračky pre deti. Hoci sa na začiatku článku hovorí iba o dekoráciách a nábytkoch z dreva, nie sú to jediné produkty, ktoré z neho môžeme vyrobiť. Aj svoje deti môžete potešiť unikátnymi a originálnymi hračkami vyrobenými z dreva. Či už sa rozhodnete pre malý domček pre bábiky, jednoduché auto alebo vlak. Nebojte sa a urobte svojim deťom radosť. Vyrobte im hračku, na ktorú si spomenú aj v dospelosti a nikdy na ňu nezabudnú.

žaludy.jpg
Hoci sme si spomenuli iba tri výrobky, vašej fantázií sa medze nekladú. Prehliadnite si internet, nájdite fotografie, inšpirujte sa lesom a drevom. Pretože práve ono patrí medzi najkrajšie materiály stvorené prírodou.